Regulamin serwisu

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ FRIENDLY THERAPISTS

§ 1. Postanowienia ogólne

1. Ten regulamin zawiera postanowienia i warunki korzystania z usług świadczonych za pośrednictwem strony internetowej oraz sieci Internet (dalej jako “Regulamin”), które mają zastosowanie do wszystkich usług świadczonych przez Administratora za pomocą portalu internetowego znajdującego się pod adresem: www.friendlytherapists.com (dalej jako „Portal internetowy”).

2. W przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, zapisy Regulaminu stanowią podstawę prawnie wiążącej umowy zawartą między Użytkownikiem, a Administratorem Portalu internetowego, określającej zasady dostępu oraz korzystania z Portalu internetowego, jak również świadczenia przez Administratora usług drogą elektroniczną.

3. Usługi świadczone przez Administratora są przeznaczone dla osób fizycznych, które mają nie mniej niż 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych (dalej jako “Użytkownik”).

4. Portal internetowy oraz usługi Administratora są przeznaczone dla Użytkowników znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych krajów, z tym zastrzeżeniem, że Portal internetowy oraz Usługi świadczone przez Administratora nie są przeznaczone do rozpowszechniania, wykorzystywania ani użytkowania przez jakąkolwiek osobę lub podmiot w jakiejkolwiek jurysdykcji lub kraju, w którym taka dystrybucja lub wykorzystanie byłoby sprzeczne z przepisami prawa w tym kraju lub które nakładałoby na Administratora obowiązek rejestracji w takiej jurysdykcji lub kraju lub też wypełnienia innych obowiązków, które nie zostały przewidziane w prawie polskim.

§ 2. Administrator

Administratorem Portalu internetowego oraz podmiotem świadczącym usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Portalu internetowego jest:

Friendly Therapists Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Abrahama 29/1, 81-833 Sopot

nr NIP: 5851489794, zarejestrowana w rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000816067, kapitał zakładowy w kwocie 5.000,00 zł wpłacony w całości.

We wszelkich sprawach związanych z działalnością oraz obsługą Serwisu można skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem poczty email: kontakt@friendlytherapists.com.

§ 3. Definicje

Poniżej określone zwroty mają następujące znaczenie:

  1. Regulamin” - oznacza niniejszy Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną;
  2. Portal internetowy” - oznacza portal internetowy dostępny dla użytkowników pod adresem: , który umożliwia Administratorowi świadczenie przez niego usług drogą elektroniczną na rzecz Użytkowników;
  3. Umowa zawarta na odległość” - oznacza umowę zawartą z Użytkownikiem będącym konsumentem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie;
  4. Psychoterapeuta” - oznacza osobę świadcząca usługę Psychoterapia w imieniu Administratora, posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie psychologii oraz posiadająca kompetencje do prowadzenia konsultacji psychologicznych oraz psychoterapuetycznych;

§ 4. Usługi świadczone za pośrednictwem Portalu internetowego

1. Za pośrednictwem Portalu Internetowego, Administrator świadczy następujące usługi:

(1) bezpłatną usługę Newsletter, polegającą na przesyłaniu na adres e-mail Użytkownika, nie częściej niż jeden raz na dzień, treści informacyjnych oraz treści o charakterze handlowym w zakresie Tematyki portalu (dalej jako: “Newsletter”);

(2) bezpłatną usługę założenia konta na Portalu internetowym, umożliwiającym dostęp do pełnej funkcjonalności Portalu internetowego oraz korzystania z płatnych usług świadczonych przez Administratora za pomocą Portalu internetowego (dalej jako: “Usługa Konto”);

(3) płatną usługę Psychoterapii online, polegającą na zapewnieniu dostępności wybranego przez Użytkownika Psychoterapeuty na okres jednej sesji w wybranym przez Użytkownika terminie w oraz następnie zapewnienia uczestnictwa tego Psychoterapeuty w indywidualnej sesji psychoterapii z Użytkownikiem, prowadzonej online z użyciem narzędzi informatycznych umożliwiających dwustronną komunikację z transmisją obrazu i dźwięku (dalej jako: “Psychoterapia”).

§ 5. Warunki techniczne świadczenia usług za pośrednictwem Serwisu

1. Do prawidłowego korzystania przez Użytkownika z wszystkich funkcjonalności Portalu internetowego oraz usług świadczonych drogą elektroniczną wymagane jest posiadanie urządzenia zdolnego do połączenia z siecią Internet z aktualną wersją przeglądarki internetowej Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera lub Microsoft Edge, dostęp do sieci Internet oraz aktywne konto poczty email, obsługiwane przez dostawcę zewnętrznego.

2. Dla prawidłowej działalności Portalu Internetowego zaleca się, by sprzęt, o którym mowa w ust. 1 posiadał procesor dwurdzeniowy o taktowaniu co najmniej 1,5 Ghz (Intel i3/i5/i7 lub ekwiwalent AMD) oraz pamięć operacyjną RAM nie mniejszą niż 1 Gb.

3. Korzystanie z usługi Psychoterapii wymaga posiadania działającej kamery internetowej głośników oraz mikrofonu, kompatybilnych z urządzeniem zdolnym do połączenia z siecią, o którym mowa w ust. 1 oraz 2. Sprzęt użytkowany musi posiadać także zainstalowane oprogramowanie kamery wirtualnej do użytku. W przypadku korzystania z systemu operacyjnego macOS, prawidłowe korzystanie z platformy ZOOM wymaga zainstalowania klienta Zoom w wersji 5.1.1 lub nowszej.

§ 6. Usługa “Newsletter”

1. W celu uzyskania dostępu do bezpłatnej usługi Newsletter, Użytkownik składa zamówienie poprzez podanie w formularzu elektronicznym dostępnym na Portalu internetowym adresu poczty elektronicznej oraz akceptuje zapisy Regulaminu poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola oraz aktywowanie usługi odpowiednim przyciskiem.

2. Zawarcie umowy o świadczenie usługi następuje w momencie aktywacji usługi.

3. Użytkownik może w każdym momencie zrezygnować z usługi Newsletter poprzez złożenie Administratorowi oświadczenia w formie wiadomości e-mail lub pisemnej lub też korzystając z odnośnika zawartego w treści wiadomości otrzymanej w trakcie świadczenia usługi Newsletter, naciskając w przycisk “wypisz” lub “zrezygnuj” lub podobny.

4. W przypadku rezygnacji z usługi, Użytkownik może w każdym czasie ponownie skorzystać z usługi, dokonując ponownej rejestracji poprzez formularz znajdujący się na Portalu internetowym, zgodnie z zapisami tego Regulaminu.

5. Administrator może rozwiązać umowę w każdym czasie w razie naruszenia przez Użytkownika zapisów niniejszego Regulaminu, naruszenia przez Użytkownika praw autorskich majątkowych należących do Administratora lub też wykorzystania materiałów dostarczonych przez Administratora w celach niezgodnych z prawem lub dobrymi obyczajami. W przypadku rozwiązania umowy przez Administratora, Administrator może czasowo lub trwale wstrzymać możliwość korzystania przez konkretnego Użytkownika ze świadczonych usług.

6. Informacje otrzymywane przez Użytkownika w trakcie świadczenia usługi Newsletter mają wyłącznie walor informacyjny, nie stanowią porady prawnej, porady inwestycyjnej, diagnozy lub porady medycznej, diagnozy psychoterapeutycznej oraz nie zastępują porady specjalisty z danej dziedziny. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za użycie informacji uzyskanych za pośrednictwem usługi Newsletter wbrew ich przeznaczeniu.

§ 7. Usługa “Konto”

1. Usługa Konto polega na umożliwieniu Użytkownikowi założenia konta na Portalu internetowym Administratora.

2. Założenie konta wymaga podania imienia, nazwiska, adresu poczty e-mail użytkownika, ustawienia hasła, aktywowania konta oraz wyrażenia zgody na zawarcie umowy na podstawie tego Regulaminu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w Polityce prywatności.

3. Zawarcie umowy o świadczenie usługi Konto następuje w momencie wyrażenia aktywowania konta.

4. Jedno konto na Portalu internetowym może być użytkowane tylko przez jedną osobę.

5. Konto zostaje założone w Serwisie internetowym na czas nieokreślony, przy czym w przypadku chęci rezygnacji z świadczonych usług, konto Użytkownika zostanie usunięte przez Administratora.

6. Użytkownik może samodzielnie usunąć konto w dowolnej chwili, co zostanie uznane przez Administratora za rezygnację z dalszego świadczenia wszelkich usług za pośrednictwem Portalu internetowego. Rezygnacja lub usunięcie konta nie ma wpływu na usługi Psychoterapii zlecone do momentu rezygnacji.

§ 8. Usługa “Psychoterapia”

1. Złożenie zamówienia na usługę Psychoterapia jest możliwe wyłącznie po założenia konta Użytkownika na Portalu internetowym w ramach usługi “Konto”.

2. W ramach usługi Psychoterapia, Administrator zapewnia Użytkownikowi możliwość wzięcia odpłatnego udziału w jednej sesji psychoterapii o długości 50 minut, odbywającej się za pomocą narzędzi informatycznych umożliwiających dwukierunkową komunikację z transmisją obrazu i dźwięku wybranego przez Użytkownika Psychoterapeuty w wybranym przez Użytkownika terminie (dalej jako: “Sesja”).

3. Złożenie zamówienia następuje poprzez zalogowanie się na do konta na Portalu internetowym, wybór języka konsultacji, wybór daty i godziny sesji z wybranym przez Użytkownika Psychoterapeutą w godzinach jego dostępności, dokonanie opłaty za konsultację przez udostępniony system teleinformatyczny, wyrażenia zgody na warunki świadczenia usługi określonych w tym Regulaminie, wyrażenie zgody na natychmiastowe rozpoczęcie świadczenia usług oraz potwierdzenie zamówienia. Wyrażenie zgody na natychmiastowe rozpoczęcie świadczenia usługi jest warunkiem przyjęcia zamówienia.

4. Zawarcie umowy o świadczenie usługi Psychoterapii następuje w momencie otrzymania przez Użytkownika za pośrednictwem poczty email potwierdzenia zawarcia umowy oraz podsumowania złożonego zamówienia, ze wskazanymi danymi wybranego Psychoterapuety oraz datą i godziną sesji.

5. Rozpoczęcie świadczenia usługi następuje w momencie zawarcia umowy pomiędzy Administratorem, a Użytkownikiem i trwa do momentu zakończenia sesji.

6. Usługa Psychoterapii będzie świadczona wyłącznie za pośrednictwem narzędzi informatycznych umożliwiających dwukierunkową komunikację z transmisją obrazu i dźwięku, które stanowią integralną część Portalu internetowego. W przypadku awarii narzędzi informatycznych lub portalu internetowego, usługa zostanie, wedle wyboru Użytkownika, przeniesiona na inny termin lub odbędzie się z użyciem zastępczych narzędzi informatycznych.

7. W ramach usługi Psychoterapii, Użytkownik otrzyma przypomnienie w formie poczty email o zamówionej usłudze na 24 godziny przed umówionym terminem usługi.

8. W terminie do 24 godzin od wybranego terminu usługi, Użytkownik może zmienić termin usługi Psychoterapii lub całkowicie zrezygnować z Usługi bez ponoszenia żadnych kosztów. W przypadku rezygnacji z usługi w terminie krótszym niż 24 godzin od umówionego terminu wizyty, Użytkownikowi nie przysługuje zwrot opłaty za usługę.

9. W przypadku gdy po zawarciu umowy, Psychoterapeuta wybrany przez Użytkownika nie będzie mógł uczestniczyć w sesji w terminie ustalonym przez Użytkownika, Administrator zapewni obecność innego Psychoterapuety oraz poinformuje o tym fakcie Użytkownika. W takim przypadku, bez wpływu na inne prawa i obowiązki Użytkownika wynikających z tego Regulaminu, Użytkownik może do rozpoczęcia sesji zmienić termin sesji lub zrezygnować z sesji bez żadnych kosztów i za zwrotem wszelkich opłat.

10. Skorzystanie z funkcjonalności Portalu internetowego umożliwiającego udostępnienie wybranemu Psychoterapeucie dokumentów przed wizytą wymaga wyrażenia osobnej zgody na przetwarzanie przez Administratora danych osobowych tam zawartych.

§ 9. Płatności oraz zwroty

1. Ceny za płatne usługi świadczone za pośrednictwem Portalu internetowego zostały określone w kwotach brutto.

2. Użytkownik uiszcza płatność za usługi za pośrednictwem dedykowanego systemu płatności, dostarczonego przez Administratora Serwisu Internetowego.

3. Płatność za usługi Użytkownik może uiścić wyłącznie w walucie Złoty polski (PLN) lub w innej walucie, jeśli taką możliwość udostępnia operator systemu płatności. W przypadku dokonania płatności w innej walucie niż Złoty polski (PLN), Administrator nie ponosi odpowiedzialności za koszty pobierane przez operatora systemu płatności, związane z przewalutowaniem wpłaconej kwoty.

4. Zwrot należności odbywa się zawsze w walucie Złoty polski (PLN) oraz następuje na numer rachunku bankowego, z którego dokonano płatności za usługę.

§ 10. Odpowiedzialność za treść

1. Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Portalu internetowego oraz usług świadczonych drogą elektroniczną w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem oraz zgodnie z przepisami prawa, nie naruszając przy tym praw osób trzecich oraz praw Administratora.

2. Użytkownik zobowiązuje się, że nie będzie:

  • pobierać danych lub innych treści z Portalu internetowego w celu tworzenia lub kompilowania, bezpośrednio lub pośrednio, zbioru, kompilacji, bazy danych lub katalogu bez pisemnej zgody Administratora;
  • wprowadzać Administratora lub innych użytkowników czy osób trzecich w błąd, zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek prób zdobycia poufnych informacji o koncie, takich jak hasła użytkowników;
  • ingerować w funkcje związane z bezpieczeństwem Portalu internetowego, w tym funkcje, które uniemożliwiają lub ograniczają korzystanie lub kopiowanie jakiejkolwiek treści lub wymuszają ograniczenia w korzystaniu z Portalu internetowego lub zawartych w nim treści.
  • wykorzystywać informacji uzyskane z Portalu internetowego w celu nękania lub krzywdzenia innej osoby, czy też podejmowania jakichkolwiek innych działań niezgodnych z prawem czy zasadami współżycia społecznego;
  • korzystać z Portalu internetowego w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w celu wyrządzenia komukolwiek szkody majątkowej lub niemajątkowej;
  • promować jakiegokolwiek bezprawnego korzystania z Portalu internetowego przez osoby trzecie.

§ 11. Prawa autorskie

1. Autorskie prawa majątkowe i prawa pokrewne do Portalu internetowego jako Utworu w całości oraz jego części, w tym wszelkich elementów wizualnych, audiowizualnych, graficznych, słownych oraz muzycznych przysługują Administratorowi.

2. Korzystanie z Portalu internetowego czy też zawarcie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną nie powoduje przejścia jakichkolwiek praw autorskich majątkowych do Portalu internetowego, jego części lub jego zawartości na Użytkownika.

3. Prawa autorskie do Utworów stworzonych przez Użytkownika oraz zamieszczonych na Portalu internetowym przysługują Użytkownikowi.

§ 12. Odpowiedzialność Administratora

1. Administrator świadczy usługi z zachowaniem najwyższych standardów etycznych oraz jest odpowiedzialny za niezachowanie należytej staranności.

2. Administrator zapewnia szczególną ochronę dla prywatności informacji przekazywanych za pośrednictwem Portalu internetowego, stosując cyfrowe oraz fizyczne środki bezpieczeństwa.

3. Szczegółowe zasady odpowiedzialności Administratora za jakość świadczonych usług regulują przepisy obowiązującego prawa.

4. W przypadku Użytkownika będącego przedsiębiorcą, wszelka odpowiedzialność Administratora związana z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną jest ograniczona jest do rzeczywistej straty takiego Użytkownika oraz do wysokości wynagrodzenia uiszczonego przez Użytkownika tytułem wynagrodzenia za świadczenie usług drogą elektroniczną w ciągu 12 miesięcy od zaistnienia zdarzenia, z którego wynikła szkoda.

§ 13. Reklamacje

1. Reklamacje dotyczące działalności Portalu internetowego oraz świadczonych Usług należy przesłać w formie pisemnej na adres Administratora lub w formie mailowej, lub każdej innej prawnie dopuszczalnej trwałej formie, umożliwiającej Administratorowi zapoznanie się z treścią reklamacji.

2. Rekomenduje się, by reklamacja zawierała przynajmniej dane Użytkownika, w tym dane do kontaktu, numer transakcji, datę transakcji, opis problemu oraz oczekiwany sposób rozpatrzenia reklamacji.

3. Czas odpowiedzi na reklamację wynosi 14 dni, a Administrator nie przewiduje procedury odwoławczej od udzielonej odpowiedzi.

4. W celu polubownego rozwiązania sporu, Użytkownik będący konsumentem może zwrócić się: (1) z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy do stałego polubownego sądu konsumenckiego; lub (2) z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej; lub (3) do powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów i uzyskać pomoc w sprawie umowy;

5. Użytkownik będący konsumentem ma także  prawo skorzystać z platformy ODR, dostępnej pod adresem: www.ec.europa.eu/consumers/odr

6. Jeżeli Użytkownik nie zgadza się ze sposobem rozstrzygnięcia niniejszej sprawy przez Administratora, może on dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.

§ 14. Odstąpienie od umowy

1. Użytkownik będący konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów (innych niż przewidziane przepisami prawa), z zastrzeżeniem ustępu 5.

2. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do usług zdrowotnych świadczonych przez pracowników służby zdrowia pacjentom w celu oceny, utrzymania lub poprawy ich stanu zdrowia, łącznie z przepisywaniem, wydawaniem i udostępnianiem produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, bez względu na to, czy są one oferowane za pośrednictwem placówek opieki zdrowotnej.

3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy, natomiast do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed jego upływem.

4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać złożone w każdej prawnie dopuszczalnej formie dokumentowej, między innymi w formie pisemnej na adres Administratora: oraz w formie elektronicznej na adres e-mail Administratora:

5. Oświadczenie może być złożone z wykorzystaniem wzoru formularza odstąpienia od umowy zawartego jako załącznik nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta.

6. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Użytkownikowi będącemu konsumentem w odniesieniu do umów o świadczenie usług, jeżeli Administrator wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Użytkownika będącego konsumentem, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Administratora utraci prawo odstąpienia od umowy.

§ 15. Ochrona danych osobowych

1. Dane osobowe Użytkowników przetwarzane są przez Administratora w celu realizacji Usług określonych w niniejszym Regulaminie.

2. Podanie danych jest dobrowolne, jednak w przypadku niektórych usług, podanie danych osobowych może być niezbędne do zawarcia oraz wykonania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. W takim wypadku, odmowa podania danych, niewyrażenie zgody na ich przetwarzanie czy też wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych będzie skutkować odmową zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną lub natychmiastowym wstrzymaniem świadczenia usług.

3. Szczegółowe informacje odnośnie zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych określa Polityka prywatności, dostępna pod adresem: https://www.friendlytherapists.com/polityka-prywatnosci

§ 16. Zapisy końcowe

1. O ile nie bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w państwie Użytkownika nie wskazują inaczej, wszystkie kwestie nieuregulowane wprost w Regulaminie będą regulowane przez obowiązujące przepisy prawa polskiego.

2. W celu uniknięcia wątpliwości Administrator wskazuje, że wszelkie zapisy Regulaminu, które kształtowałyby prawa i obowiązki Użytkownika będącego konsumentem w sposób niezgodny z dobrymi obyczajami bądź rażąco naruszając interesy tego Użytkownika, Administrator uznaje za niewiążące w stosunku do tego Konsumenta.

3. W przypadku stwierdzenia nieważności któregokolwiek z zapisów Regulaminu, pozostaje zapisy pozostają w mocy.

4. Administrator może zmienić treść tego Regulaminu w każdym czasie, przy czym o zmianach Administrator będzie informował Użytkownika z przynajmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. Jeśli Użytkownik nie wyraża zgody na nową treść Regulaminu, może on zrezygnować z Usług świadczonych za pośrednictwem Portalu internetowego do dnia wejścia w życie nowej treści Regulaminu, w sposób określony w Regulaminie.

WZÓR OŚWIADCZENIA O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Adresat:

Friendly Therapists Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Abrahama 29/1, 81-833 Sopot

nr NIP: 5851489794

Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczenie następującej usługi(*): [tu podać lub opisać usługę]

Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*):  [w tym miejscu podać datę zawarcia umowy]

Imię i nazwisko konsumenta(-ów): ): [w tym miejscu podać imiona i nazwiska]

Adres konsumenta(-ów): [w tym miejscu podać adres]

Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej) - Data